Back to Question Center
0

Semalt sugjeron veglat e skrapimit të uebit për nxjerrjen e të dhënave

1 answers:

Rrjetat e uebit ose mjetet e nxjerrjes së të dhënave janë: i projektuar posaçërisht për nxjerrjen e informacionit të dobishëm nga interneti. Ata janë gjithashtu të njohur si programe për mbledhjen e uebit dhe janë të dobishme për këdo që përpiqet të mbledhë të dhëna nga faqet e ndryshme të internetit. Ekziston një numër i madh mjetesh që ndihmojnë në nxjerrjen e të dhënave dhe organizimin e saj në një mënyrë më të mirë. Ju mund t'i përdorni këto programe për të mbledhur informacione për produkte të ndryshme, çmimet e tyre dhe mund të rriteni biznesin tuaj në internet. Disa nga mjetet dhe softueri i skrapimit të internetit janë të kushtueshme, ndërsa të tjerët nuk ju kushtojnë asgjë. Duke përdorur ato, mund të tërheqni informacion nga faqet e internetit, të punoni në baza të ndryshme të të dhënave dhe të organizoni menjëherë të dhënat.

Le të shikojmë listën e 3 mjeteve të dobishme të scraping web për nxjerrjen e të dhënave.

1. Expert Scraping

Ju mund të përdorni Scraping Expert për nxjerrjen, organizimin dhe strukturimin e informacionit të faqeve të ndryshme. Ky është një nga programet më të famshme të nxjerrjes së të dhënave dhe është i përshtatshëm për përdoruesit komercialë dhe jo-komercialë. Shumë ndërmarrje dhe webmasters zgjedhin Scraping Expert për shkak të veçorive unike dhe shumë opsione. Nëse dëshironi të merrni disa të dhëna specifike për klientin dhe dëshironi të rritni performancën e sitit tuaj, duhet të provoni Ekspertin e Scraping. Informacioni është i arritshëm në një formate të ndryshme. Ai gris të dhënat nga mediat sociale, degët e lajmeve, portalet e udhëtimit dhe vendet e këmbimit të bursës..

2. Uipath

Uipath është gjerësisht i njohur për teknologjinë e saj të mësimit të makinës dhe është një ekstrakt i shkëlqyer i të dhënave të internetit dhe vegël për grerëzimin e ekranit. Ajo është ideale për të dy coders dhe non-coders dhe do të tejkalojë lehtë sfidat themelore të nxjerrjes së të dhënave. Ju mund të kryeni një sërë detyrash duke përdorur Uipath, kapni faqet e internetit të ndryshme dhe dokumentet PDF, merrni informacion nga imazhet dhe mund të ruani të dhënat në hard drive tuaj. Ju gjithashtu mund të kompjuterizuar kapjet klikuar, plotësimin formë dhe detyra të tjera të ngjashme me Uipath dhe nuk duhet të keni aftësi programimi. Ky mjet parashtron lloje të ndryshme të të dhënave në ekran, dhe rezultatet janë marrë në formën e JS, Silverlight dhe HTML. Uipath gjithashtu ndihmon zvarritjen e faqeve tuaja në motorët e kërkimit dhe është pak e shtrenjtë për individët dhe fillimet. Ju duhet ta përdorni këtë program vetëm kur keni një biznes online të themeluar dhe doni të rreshtoni faqet e internetit të rënda.

3. Import.io

Import.io është një nga mjetet më të mira dhe të nivelit të lartë të nxjerrjes së të dhënave në Internet. Ju mund të përfitoni nga pronat e saj të ndryshme, dhe kjo është një alternativë e shkëlqyeshme për kimono dhe programe të tjera të ngjashme për grerëzimin e uebit. Do të tregojë një diagram të pagabueshëm të të dhënave në bazë të kërkesave dhe pritjeve tuaja. Ju vetëm duhet të nxjerrë në pah të dhënat dhe futni disa fjalë kyçe dhe lejo që Importi të funksionojë. Ju mund të fshini URL-të një nga një dhe të monitoroni cilësinë e të dhënave të skrapuara. Import.io eksporton të dhënat tuaja të dobishme në spreadsheets Google, duke kursyer shumë kohë dhe energji. Ju mund të prisni që të kalojë mbi 10,000 faqe në njëzet minuta në varësi të kompleksitetit dhe gjatësisë së tyre. Gjëja më e mahnitshme është se import.io vjen falas dhe është perfekte për jo-programuesit Source .

December 14, 2017