Back to Question Center
0

Semalt: Crawlers DIY ose Scrapers për të marrë të dhëna nga faqet e internetit të Ecommerce

1 answers:

Teknika të ndryshme dhe metoda janë zhvilluar për kapjen e të dhënave nga e-commerce

faqet e internetit, dyqanet online, faqet e mediave sociale ose portale të tjera të ngjashme. Ndonjëherë ju mund të merrni të dhëna nga një vend e-commerce si Amazon dhe eBay me dorë, por të dhëna të tilla mund të jenë të pasakta dhe të paorganizuara. Kështu, gjithmonë duhet të përdorni crawlers DIY ose scrapers për nxjerrjen e të dhënave, monitorimin dhe ruajtjen e cilësisë së tij.

Tabula:

Tabula është një nga scrapers më të fuqishme dhe të shquar DIY. Ajo mund të copëtojë skedarët tuaj PDF dhe është e mirë për faqet e internetit të tregtisë elektronike. Ju vetëm duhet të nxjerrë në pah të dhënat dhe le Tabula scrape atë për ju. Ajo premton të japë të dhëna të sakta sipas kërkesave dhe pritjeve tuaja. Pasi të instalohet dhe aktivizohet, Tabula do të nxjerrë të dhëna nga Amazon dhe eBay pa ndonjë problem.

OpenRefine:

Nuk është vetëm një servil i uebit, por edhe një program gjithëpërfshirës dhe i dobishëm për nxjerrjen e të dhënave. Ky mjet DIY ju lejon të mbledhni të dhëna në një formë të organizuar dhe të përgatitur mirë. Ju nuk duhet të shqetësoheni për cilësinë e tij pasi që OpenRefine do t'ju ofrojë lehtësime të nivelit të lartë të nxjerrjes së të dhënave.

Scraperwiki:

Scraperwiki është një servil i dobishëm DIY dhe kruajtës që ndihmon nxjerrjen e të dhënave nga të gjitha faqet e internetit të mëdha të tregtisë elektronike. Ajo inkurajon programuesit dhe zhvilluesit të përdorin informacionin online dhe ta kthejnë atë në grupin e të dhënave legjitime. Scraperwiki nuk kërkon që ju të mësoni ndonjë gjuhë programimi si Python, PHP dhe Ruby.

Kapës. ajo:

Sheqer. kjo është edhe një tjetër mjet amazing DIY që përdor një opsion të thjeshtë pikë-dhe-klikoni për të marrë gjërat bërë. Ju mund të merrni me lehtësi të dhëna nga faqet tuaja të preferuara të tregtisë elektronike, faqet e ndërlikuara të uebit dhe skedarët multimedialë që përdorin Scrape. ajo. Ky program njihet më së miri për ndërfaqen e përdoruesit dhe rregullon automatikisht të dhënat e papërpunuara për ju. Është e përkryer për startups dhe ndërmarrjet që po kërkojnë të nxjerrin të dhënat e Amazon për bizneset e tyre. Kjo ju lejon të nxjerrni të dy imazhet dhe tekstin nga HTML5 dhe Web 2 moderne. 0 vende që përdorin AJAX dhe JavaScript.

Semantika3:

Ka një numër të madh të crawlers DIY dhe scrapers të dhënave në internet, por Semantics3 është një program relativisht i ri. Nëse dëshironi të merrni informacione nga produkte të ndryshme Amazon ose eBay pa kompromentuar në cilësinë, duhet ta përdorni këtë mjet. Shkarkimi dhe instalimi i tij nuk do të marrë shumë kohë. Semantika3 fitoi popullaritet në vetëm disa muaj, dhe baza e të dhënave e saj konsiderohet si një ndër më të mirat dhe më të besueshmet. Ai kursen imazhe, çmime, përshkrime të produkteve dhe informacione të tjera për ju nga shitësit si Walmart, eBay dhe Amazon. Për më tepër, ky mjet bën lookups në kohë reale për përdoruesit dhe vjen deri pritjet e tyre.

Agenty:

Agenty është një aplikim i mbuluar nga cloud për aplikacionet më të mira për e-commerce dhe faqet e internetit të udhëtimit. Është e lehtë për tu konfiguruar dhe mund të integrohet me Google Chrome. Faqet e internetit si eBay dhe Amazon mund të nxirren brenda disa minutave duke përdorur këtë program të plotë DIY. Ju mund të merrni detajet e produktit, informacionet e aksioneve dhe çmimet Source .

December 22, 2017