Back to Question Center
0

Si mund të komentoj backlinks përmirësuar faqen time faqe në SERP?

1 answers:

Ju ndoshta keni dëgjuar shumë informata të tmerrshme për ndërtimin e backlinks koment dhe të predispozuar negativisht në këtë teknikë. Megjithatë, unë dua që ju të merrni një moment dhe t'i qaseni kësaj strategjie me një mendje të hapur. Pavarësisht nga reputacioni i keq i kësaj strategjie, përdorimi i komenteve të blog-ut si një strategji e prapambetjes mund t'ju ndihmojë të krijoni marrëdhënie të mira me klientët tuaj potencialë dhe të ndërtoni autoritetin tuaj të markës brenda vendndodhjes tuaj të tregut. Sidoqoftë, duhet të keni një qasje të saktë për krijimin e backlinks koment për të marrë një rezultat të mirë SEO. Përndryshe, do të duket e dyshimtë në sytë e motorëve të kërkimit dhe mund të merrni edhe dënime për teknikat e ndërtimit të linkut spammy.

Në këtë artikull, ne do të diskutuar mënyra të reja për të marrë lëng Lidhje nga komentet. Mund të harroni gjithçka që keni lexuar më parë. Qasja me të cilën do të ndajmë me ju nuk duket si ndonjë teknikë tjetër e lidhjes së lidhjes që kërkon përdorimin e funksioneve të bëra, nofollow, termave të kërkimit ose çdo gjëje tjetër që keni dëgjuar.

Mënyra e re e gjetjes së komenteve të kthyera

Le të diskutojmë se cilat faza duhet të ndiqni për të marrë komentet e cilësisë së komenteve brenda një periudhe të shkurtër.

  • Gjeni bloget e duhura

Në fazën fillestare të fushatës për ndërtimin e lidhjes tuaj, ju duhet të gjeni bloget e duhur për gjenerimin e lidhjeve tuaja atje. Ju duhet të kryeni hulumtimin tuaj të tregut dhe të gjeni burime të internetit që marrin një trafik të shkëlqyeshëm dhe angazhim. Nuk është e qartë të shikosh për bloget më të mira të industrisë. Në vend të kësaj, ju mund të gjeni bloget e mesme të PR ose forumet me disa sasi të konsiderueshme komentatorësh aktivë në të.

Për të gjetur atë që ju nevojitet, mund të futni një pyetje të veçantë në Google. Për shembull, nëse biznesi juaj është shërbyer në fushën mjekësore, mund të kërkoni një motor kërkimi për një pyetje "blogs mjekësor TOP" ose "forume për mjekët. "Si rezultat, ju do të jepni një listë të blogeve TOP bazuar në disa aksione sociale dhe komentet që ato bloge marrin. Pasi të keni gjetur të përshtatshme për burimet e uebit të biznesit tuaj, ju mund të vazhdoni të degjoni


nga lidhjet e mëposhtme nga komentuesit në blogun e tyre. Kjo do t'ju ndihmojë të rrisni bazën tuaj të vendeve partnere.

  • Organizimi i blogjeve tuaja

Përdorni abonimet RSS në Google Reader për të mbajtur gjurmët e blogeve në industrinë tuaj. Krijo dosje të ndryshme për secilën faqe të temës. Duke e përmirësuar këtë proces, do të shihni se cilat kategori kanë postime që janë përditësuar kohët e fundit. Nuk është e këshillueshme të krijoni backlinks koment në mënyrë të bezdisshëm forum vetëm duke shkruar komentet e parëndësishme, spammy

  • . Ju mund të jeni i pari që lë një koment nën post, por vetëm pasi ta lexoni në mënyrë gjithëpërfshirëse dhe të mendoni për përgjigjen e mprehtë dhe të arsyeshme. Nëse lidhja juaj primare është e angazhuar dhe qëndron në pikë, komentuesit e tjerë ka shumë të ngjarë të klikojnë mbi të për të kontrolluar kush jeni. Kjo është arsyeja pse nëse jeni i pari, ndryshimet tuaja janë më të larta se nëse jeni duke marrë në parti pas komentatorëve të tjerë të shumtë Source .

December 22, 2017