Back to Question Center
0

Aksionet Semalt 5 Llojet thelbësore Plugin Çdo WordPress Site nevojave

1 answers:

WordPress është sistemi më i famshëm dhe më i mirë i menaxhimit të përmbajtjes dhe ofron fleksibilitet të pakrahasueshëm për të dy fillestarët dhe ekspertët. Është e lehtë për t'u përdorur dhe mund të përdoret për krijimin e faqeve bazë dhe të përparuara. Edhe nëse nuk jeni një zhvillues profesional web, ju mund të përdorni WordPress për të krijuar faqe profesionale. Ajo ka ngarkesa të temave dhe shtojcave për të zgjedhur, por tiparet më të mahnitshme dhe thelbësore të plugin janë përshkruar më poshtë nga Ryan Johnson nga Semalt .

Shtojca të sigurisë:

Siguria kundër robotëve dhe hakerëve duhet të jetë prioritet i lartë i çdo webmasteri këto ditë - todos os modelos de oculos ray ban. Ju duhet të mbani diçka në vend për të penguar sulmet normale. Fatmirësisht, ka disa shtojca bazë dhe të avancuara për të siguruar sigurinë tuaj në internet. Wordfence është një nga shtojcat më të mira dhe më të dobishme deri tani. Ndihmon në mbrojtjen e faqes suaj dhe është në dispozicion për të dy versionet e lira dhe të paguara. Ky plugin synon të jetë zgjidhja juaj e të gjithë-në-një dhe mund të bllokojë lehtë bllokun e sulmeve bruto-force dhe përpjekjet e identifikimit specifik për vendin.

Shtojcat e ruajtjes së të dhënave:

Shumica e kompanive pritëse mbajnë rezerva për klientët e tyre, por nuk mund të varemi prej tyre për shkak të shqetësimeve të privatësisë. Nëse nuk dëshironi të jeni në gjendje të humbni të dhënat tuaja, duhet të instaloni një plugin rezervë në WordPress sa më shpejt të jetë e mundur..Shtojca më e famshme që mund të provoni është Backup Buddy. Është një mjet jashtëzakonisht i lehtë që ju lejon të planifikoni kopjet javore, të përditshme dhe mujore. Ajo ka aftësinë për të ruajtur skedarët tuaj në internet dhe offline, dhe përparësia kryesore e këtij shtojca është që pagesa e saj e abonimit është vetëm 70 $. Kjo ju lejon të ruani skedarët deri në 1GB. Dhe nëse doni një plugin falas, mund të provoni BackWPup.

Plugins për optimizimin e motorëve të kërkimit:

Nëse doni të tërheqni shumë njerëz në faqen tuaj dhe dëshironi që ajo të optimizohet për rezultatet e kërkimit, duhet të provoni pluginët e optimizimit të motorëve të kërkimit në WordPress. SEO ose search engine optimization është e rëndësishme për të tërhequr njerëzit në faqet e internetit tuaj, dhe ju mund të përdorni plugins të ndryshme për të marrë gjërat e bëra. WordPress SEO nga Yoast është shtojca më e mirë dhe më e saktë. Kjo është një zgjidhje gjithëpërfshirëse për të gjitha problemet tuaja në lidhje me SEO. Kjo ju ndihmon të futni titullin SEO, përshkrimin, fjalë kyçe dhe meta tags në faqet tuaja të internetit lehtë dhe kursen shumë kohë.

Shtojcat e mediave sociale:

Faqet e medias sociale kanë revolucionarizuar mënyrën se si ne i ndajmë artikujt në internet dhe jemi bërë pjesë integrale e rrjetit botëror. Për shumicën e faqeve, nxitja e trafikut nga mediat sociale është e lehtë dhe mund të përfitoni nga shtojcat e mediave sociale. Buttons Share nga AddToAny është një plugin gjithëpërfshirës dhe i përdorur gjerësisht. Është i përshtatshëm dhe ju lejon të ndani lehtësisht përmbajtjen në faqet e mediave sociale. Ju gjithashtu mund të provoni Easy Social Share Buttons për WordPress e cila ka dhjetra opsione dhe veçori për të përfituar nga.

Shtojca Analytics:

Nëse dëshiron të monitorosh cilësinë e trafikut tënd të faqes, mund të preferosh përdorimin e Google Analytics. Megjithatë, nëse doni raport më të saktë dhe të menjëhershëm, duhet të instaloni një plugin WordPress sa më shpejt që të jetë e mundur. Google Analytics është deri tani zgjidhja më e mirë analitike në internet. Është e lirë dhe e menjëhershme për t'u integruar me faqen tuaj WordPress. Ju mund të gjurmoni të gjitha lidhjet, të merrni njohuri në kohë reale dhe të kryeni testimin A / B duke përdorur këtë program.

November 29, 2017