Back to Question Center
0

Ekspert i Semalt përshkruan 12 Llojet e faqeve WordPress ju mund të krijoni lehtësisht

1 answers:

WordPress është ndoshta faqja më e fuqishme e blogging dhe sistemi i menaxhimit të përmbajtjes ekzistuese në industrinë e marketingut sot. Për disa vitet e fundit, WordPress filloi të fitonte popullaritetin si mjet më të arritshëm për t'u përdorur kur është fjala për krijimin e blogjeve. Aktualisht, WordPress përdoret nga dhjetëra miliona zhvillues dhe marketers të përmbajtjes për të krijuar faqet e internetit duke filluar nga faqet profesionale në bloget personale - anteojos ray-ban modelos novos.

Në ditët e sotme, faqet e lajmeve, bloget popullore dhe faqet e internetit të muzikës po përdorin WordPress për të goditur tregun e synuar në kohë. Në industrinë e marketingut, faqet e WordPress renditen si më të mirët.

Oliver King, një specialist i lartë nga Semalt , jep këtu një listë të 12 llojeve të faqeve që lehtë mund të krijoni duke përdorur WordPress

1. Faqja e internetit të E-commerce

WordPress përbëhet nga shtojca të hollësishme dhe tema me cilësi të lartë për të krijuar një ecommerce të dobishme në faqen e internetit. Një website i E-commerce krijuar përmes WordPress përmban karakteristika kritike që mundësojnë marketers për të menaxhuar inventarët dhe shtoni karrocat e pazarit. Faqet e WordPress gjithashtu lehtësojnë dërgimin dhe marrjen e sigurtë të pagesave nëpër faqet.

,

2. Forumet e biznesit

A jeni duke punuar në krijimin e një drejtorie biznesi? WordPress është mjeti më i mirë për ju. Përfitoni nga WordPress për të ndërtuar një faqe interneti të stilit të biznesit dhe merrni një mundësi për të shtuar detajet e biznesit tuaj dhe të vendosni lidhje në faqen tuaj te internetit. Faqet e WordPress-it u mundësojnë vizitorëve të kërkojnë përmes një sërë biznesesh.

3. Wiki-style website

Menaxhoni në mënyrë efikase përmbajtjen tuaj duke krijuar faqen tuaj duke përdorur WordPress. Webfaqet e njohura zakonisht si faqe të bazës së të dhënave, faqet e internetit wiki kërkojnë lidhjen e brendshme me dokumentet dhe postet në dispozicion. WordPress u jep dijetarëve një mundësi për të kategorizuar përmbajtjen duke përdorur etiketat dhe kategoritë.

4. Komunitetet me bazë në internet

Përdorni WordPress për të ndërtuar komunitetin tuaj online bazuar në një temë me të cilën jeni të përgatitur mirë. Merrni një shans për të ndarë përmbajtjen tuaj me vizitorët. Përdorni listën e vizitorëve për të krijuar një listë të postës elektronike që komenton në përmbajtjen tuaj..Faqet e WordPress-it u lejojnë vizitorëve të komentojnë lehtësisht faqen tuaj të komunitetit.

, 5. Faqet e internetit akademike

Përdorni WordPress për të krijuar një faqe interneti akademike dhe merrni një mundësi për të shtuar burime të lidhura me fakultete të ndryshme. Ofroni mësuesit dhe dijetarët me detaje të identifikimit për të rregulluar lehtë dhe për të shtuar përmbajtje të dobishme në faqen tuaj.

6. Faqja e internetit e marketingut të Affiliate

Web faqet e marketingut Filialin janë të njohur zakonisht për shumë si faqet e internetit filial ngrohtë. Duke krijuar faqet e internetit të anëtarësimit të ngrohtë duke përdorur WordPress, mund të fitoni dollarë shtesë duke ngarë trafikun real në faqen tuaj. Një numër i mirë vizitorësh mund të përfundojnë blerjen e produkteve të diskutuara në postimet tuaja.

7. Portali i stilit të internetit

Lëreni produktet, dizajnin dhe artin tuaj duke folur për ju. Faqet e WordPress përbëhen nga tema dhe veçori që u ofrojnë artistëve një mundësi për të shfaqur aftësitë e tyre për vizitorët.

8. Bordi i punës në komunitet

Përdorni WordPress për të krijuar një bord të punës online ku klientët mund të postoni dhe të gjejnë punë lehtë. Faqet e WordPress janë të lehta për t'u menaxhuar dhe përshtatur.

, 9. Fotografi me bazë në fotografi

Krijo një website të fotografisë duke përdorur WordPress për të shijuar temat Wiral dhe Pingraphy në faqen tuaj. Ngarko foto në faqen tuaj pa hasur në gabime teknike.

, 10. Faqja e biznesit

Zgjidhni nga një shumëllojshmëri të temave dhe kategorive për faqen tuaj WordPress dhe menaxhoni paraqitjen sipas specifikave të biznesit tuaj.

, 11. Faqja e internetit të blog

WordPress luan një rol integral në suksesin e faqeve të blog-ut. Faqet e WordPress mund të zhvillohen nga të gjithë ata që dëshirojnë të kenë një faqe interneti.

12. Faqja e internetit e lajmeve dhe revistës

Duke e bërë atë lexues për vizitorët dhe klientët potencialë për të gjetur përmbajtjen tënde është gjithçka që ka rëndësi kur krijon një faqe interneti për lajme dhe revistë. Faqet e WordPress u ofrojnë gazetarëve një mundësi për të botuar lajme me cilësi të lartë.

WordPress është opsioni më i mirë për marketistët dhe gazetarët që punojnë në trafikun drejt faqeve të tyre. WordPress përbëhet nga tema, shtojca dhe kategori të mjaftueshme për të zgjedhur. Nëse jeni duke punuar në ndërtimin e një faqe interneti, WordPress është opsioni më i mirë për t'u marrë parasysh.

November 29, 2017