Back to Question Center
0

Ekspert i Semalt shpjegon se çfarë butonave për Spam Referrer është

1 answers:

Buttons-for-website.com është një faqe interneti e njohur që tregon në listën e referimeve të llogarive të Google Analytics, pavarësisht se nuk ju dërgon trafik. Ju mund të shihni disa vizita, të gjitha prej tyre kanë përqindje të fryrjes prej 100% dhe zero sekonda të shpenzuara në faqen tuaj te internetit. Buttons për faqen e internetit është një nga ato vende që angazhojnë përdoruesit në spam referrer në një mënyrë ose në tjetrën. Ideja është që të përmirësohet renditja e faqeve të veta duke ofruar faqen tuaj me trafik të keq dhe shumë vizita me cilësi të ulët. Spammers dhe hakerat shpresojnë se ata do të gjenerojnë të ardhura me këtë mashtrim, dhe buttons-for-website - vps ssd brasil.com publikon listën e referuesve të saj më të mirë për mashtrimin e përdoruesve në internet. Nëse një kompani SEO është e përfshirë në spamming dhe premton të rritë trafikun brenda disa ditësh, mund të përfshihet në disa teknika të SEO-it të zeza dhe do të justifikojë tarifat e saj për klientët.

Nëse zotëroni një faqe dhe mbani një sy në llogarinë e Google Analytics, shanset janë që faqja juaj të marrë hits nga butonat-për-website.com. Nuk është një burim i ligjshëm i trafikut dhe duhet të hiqet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Provoni këto lëkime praktike nga një ekspert i Semalt , Jack Miller.

Djalë Referrer Spam:

Më lejoni këtu t'ju them se buttons-for-website.com është e lidhur direkt me Darodar. Shanset janë që ju keni marrë me qira një person nga Darodar dhe filloi të shfaqet në statistikat referuese. Buttons-for-website do të bëjë të njëjtën gjë me faqen tuaj dhe spam-i i referimit që shfaqet në llogarinë e Google Analytics do të pretendojë të jetë legjitim..Nëse klikoni mbi të, do të shihni shumë vizita që vijnë në faqen tuaj. Referuesi nuk është një person i vërtetë, por një bot që pretendon të jetë një qenie njerëzore. Ai dëshiron që ju të vizitoni faqen e tij çdo ditë në mënyrë që ai të mund të gjenerojë disa të ardhura.

Spam Referrer nuk është vetëm një bezdi:

Është e sigurt për të përmendur se spam-i i referimit shpesh konsiderohet si një bezdi e vogël, por nuk është kështu sepse kjo mund të bjerë në dyshim të dhënat e tua të Google Analytics dhe mund të anashkalojë rezultatet e saj në një masë. Kështu, ai luan një rol të rëndësishëm në shkatërrimin e renditjes së sitit tënd dhe rrit normën e kërkuesit tuaj. Kur Darodar filloi fushatat e saj të spam, klientët raportuan se faqet e internetit të tyre po goditeshin mijëra herë në ditë. Ndonjëherë faqet e tyre morën dhjetëra hits çdo minutë, e cila është mjaft jo-natyrore. Ajo po shkaktonte probleme të ndryshme të performancës në faqet që synonin, duke i bërë ato të jenë të padisponueshme gjatë gjithë ditës. Për më tepër, ajo shkaktoi kohën e reagimit në një masë të madhe.

Si të bllokohet spam-i i referimit

Nëse merrni spam në faqen tuaj, është koha ta bllokoni para se biznesi juaj të shkatërrohet plotësisht. Për fat të mirë, ka disa mënyra për të parandaluar spam-in e referimit, të tilla si redaktimi i skedarit .htaccess dhe përdorimi i një shtojce WordPress

Ndryshoni .htaccess file tuaj:

Duhet të modifikoni skedarin .htaccess vetëm kur nuk ka mundësi tjetër. Ky skedar është i pranishëm në serverat tuaj të internetit dhe mund të përdoret për qëllime të ndryshme. Nëse nuk dini asgjë për mënyrën e redaktimit, opsioni më i mirë është të flisni me përfaqësuesit e kompanisë suaj hosting dhe ata do ta redaktojnë për ju.

WordPress plugin:

Nëse e keni ndërtuar faqen tuaj në WordPress, mund të përfitoni nga disa shtojca që ndihmojnë në bllokimin e spam-it të referimit. Wordfence është një nga shtojcat më të mira. Është i lirë të përdoret dhe është shumë i dobishëm. Ka shumë opsione dhe veçori për të përfituar. Për të parandaluar spam referrer, ju duhet të shkoni në opsionin e bllokimit të avancuar dhe të thoni lamtumirë të spamit referues për një jetë.

November 29, 2017