Back to Question Center
0

Semalt: Avantazhet e WordPress Plugins

1 answers:

WordPress plugins janë pritjet më emocionuese dhe të dobishme për çdo webmaster ose bloger. Përmes një shtojcë, zhvilluesit e uebit dhe dizajnerët mund të shtojnë lehtë funksionalitetin dhe interaktivitetin në një vend përtej përmbajtjes së tij statike që shfaqet në të gjitha faqet. Nëse keni për të krijuar një formular të thjeshtë kontakti, lojë video, ose bllokuesit e spamit dhe rrëshqitësit e përmbajtjes, shtojcat janë një mënyrë e lehtë dhe e fuqishme për t'i bërë gjërat të bëra.

Këtu Ross Barber, një ekspert i lartë i Semalt , ka diskutuar 10 avantazhe më të mira të WordPress plugins.

1. Shtojcat janë të thjeshta për t'u përdorur

WordPress plugins janë të thjeshta për t'u përdorur dhe kanë ndërfaqe intuitive që i bën ata kuptimplotë për të gjitha llojet e faqeve - findmy super ato. Ju lehtë mund të shtoni blog postime, imazhe dhe faqe interaktive në faqen tuaj dhe e gjithë kjo është e lehtë për të bërë, duke marrë vetëm disa minuta dhe duke reduktuar kohën e formatimit.

2. Lehtë për të hyrë nga të gjitha pajisjet

Pjesa më e mirë është që WordPress plugins mund të arrihen nga çdo pajisje. Pa marrë parasysh që po përdorni një kompjuter portativ ose një smartphone, lehtë mund të modifikoni ose instaloni / aktivizoni një plugin dhe të hyni në faqen tuaj sapo të jetë i lidhur me internetin.

3. Nuk ka nevojë për redaktime HTML

Sapo të keni instaluar shtesat relevante të WordPress, nuk keni nevojë për ndonjë redaktues HTML ose softuer FTP për të bërë gjërat. Këto shtojca janë po aq të mira për faqet e internetit statike dhe jo statike, dhe nuk keni nevojë të redaktoni kodet HTML sapo të keni instaluar një plugin.

4. Compatible me motorët e kërkimit

WordPress plugins janë në përputhje me motorët e kërkimit veçanërisht Google dhe Yahoo dhe e bëjnë të lehtë për ju për të përmirësuar performancën e faqes tuaj. Përveç kësaj, të gjitha faqet, imazhet, postimet, titujt dhe përshkrimet tregohen në rezultatet e motorit të kërkimit për shkak të këtyre shtojcave pasi ato ju ndihmojnë të optimizoni faqen tuaj në një mënyrë më të mirë.

5. Kontrolloni faqen e internetit dhe ndryshoni pamjen e saj

Shumica e webmasters dhe blogerët nuk kanë idenë se një plugin WordPress mund t'i ndihmojë ata të ndryshojnë paraqitjen e faqeve të tyre. Kjo do të thotë që ju mund të përdorni sa më shumë plugins të jetë e mundur për të dy faqet e internetit konvencionale dhe jo-konvencionale.

6. Hartat e personalizuara

Një nga kërkesat kryesore të përdoruesve të sotëm është customization. Të gjithë ne shikojmë për platforma që na lejojnë të zhvillojmë faqe gjithëpërfshirëse. WordPress plugins na bëjnë të mundur dhe angazhohen gjithnjë e më shumë përdorues në bloget dhe faqet tona të internetit.

7. Gati për t'u përdorur

Është e vërtetë se Blogging vetë është një punë plot tension dhe ju nuk mund të përballojë për të zhvilluar plugins tuaj. Në rrethana të tilla, lehtë mund të instaloni shtojcat WordPress dhe të filloni me përmbajtjen tuaj të uebit. Ata kanë aftësi dhe funksione të ndryshme, kështu që ata e bëjnë punën tuaj të përshtatshme dhe të shpejtë.

8. Përmirëso funksionalitetet me përzgjedhjen e duhur

Meqë ka një gamë të gjerë të shtojcave të WordPress, është e lehtë për këdo që të përmirësojë funksionalitetet e faqes apo blogit me llojin e duhur të përzgjedhjes. Ju mund të shtoni sa më shumë ose sa pak shtesa në faqen tuaj të jetë e mundur dhe të bëjë atë të duket profesionale dhe më mirë se më parë.

9. Plugins ndihmojnë në rritjen e biznesit tuaj

Është absolutisht e vërtetë që WordPress plugins ndihmojnë në rritjen e biznesit tuaj. Nëse faqja juaj është e dizajnuar në mënyrë profesionale dhe është e angazhuar, është e qartë që vizitorët gjithnjë e më shumë do të kthehen në klientë të lumtur.

10. Mundësia e përdoruesve të shumtë

Si administrator, ju mund të shtoni sa më shumë përdorues në faqen tuaj të WordPress si të doni. Ju mund t'i caktoni role të ndryshme dhe t'u jepni atyre autoritete të ndryshme duke përdorur shtojcat WordPress.

November 29, 2017