Back to Question Center
0

Semalt Ekspert - 7 Duhet të Kene Llojet e Plugineve te WordPress

1 answers:

Ne nuk mund ta mohojmë faktin se mbi 25% të faqeve dhe blogeve janë mundësuar nga WordPress, duke e bërë atë sistemin më të mirë të menaxhimit të përmbajtjes në internet. Kishte raste kur blogger.com ishte e vetmja zgjedhje për marketers dhe shkrimtarë të përmbajtjes, por tani WordPress është përdorur gjerësisht dhe i pëlqente për shkak të aftësisë së saj për të zgjeruar funksionalitetet e një vendi. Me fjalë të thjeshta, ju lehtë mund të shtoni qindra në mijëra shtojca në faqen tuaj WordPress dhe mund të përmirësoni performancën e saj - parco giochi x bambini piemonte. Shtojcat kanë bërë të lehtë për programuesit dhe jo-programuesit për të ndërtuar dhe mbajtur një faqe interneti profesionale. Ju nuk keni nevojë për ndonjë njohuri teknike për të nisur një faqe interneti sepse WordPress plugins janë atje për të bërë punën tuaj më të lehtë dhe më të shpejtë se kurrë. Disa shtojca WordPress na ndihmojnë të rritim faqen e internetit ose blogun ndërsa të tjerët na ndihmojnë të përmirësojmë normën e konvertimit dhe të ulim normën e fryrjes.

Oliver King, një ekspert kryesor i Semalt Shërbimet Dixhitale, ka përshtatur 7 lloje kryesore të WordPress plugins ju duhet të dini rreth.

1. Caching

Caching është një nga aspektet më të mira dhe më të famshme për biznesin tuaj online. Mund të zvogëlojë në mënyrë drastike kohën e ngarkimit të faqeve tuaja të internetit dhe të ofrojë një eksperiencë të jashtëzakonshme të përdoruesit. Gjithashtu, kjo sugjeron se si ta ulësh normën e fryrjes së faqes tënde dhe të lë një ndikim të mirë në motorët e kërkimit, veçanërisht në Google. Sa më shpejt të ngarkoni faqen tuaj, aq më e lartë dhe më e mirë është renditja e motorëve të kërkimit. Nuk duhet befasuar që vizitorët kanë tendencë të largohen nga faqja e juaj nëse nuk ngarkohen brenda pesë sekondave. Kjo është arsyeja pse ju duhet të përmirësoni shpejtësinë e ngarkimit të faqes tuaj me llojin e duhur të plugins. Megjithëse ka shumë opsione në dispozicion, por shtojcat më të mira të WordPress janë W3 Total Cache dhe WP Super Cache.

2. Opsioni i abonimit

,

Ju duhet të keni dëgjuar se paratë janë të gjitha në postë. Kjo është ajo që besojnë sipërmarrësit e suksesshëm. Një listë e madhe e abonentëve mund t'ju ndihmojë të rriteni biznesin tuaj në një shkallë më të shpejtë dhe mund të merrni një numër të madh shitjesh. Gjithashtu do të lejojë që webmasters të kthejnë vizitorët në faqet e tyre dhe blogjet shpejt..Shtojcat më të mira të abonimit për faqen tuaj WordPress janë Newsletter Sign-Up dhe WP Subscriber Pro.

3. SEO

Nëse doni të përzënë trafik organik në faqen tuaj ose të përmirësoni renditjen e motorrit të kërkimit, duhet të optimizoni faqet tuaja të internetit për SEO. Shtimi i titujve meta, përshkrimet dhe meta tags manualisht është mjaft e ethshme dhe e bezdisshme, por integrimi i shtojcave në faqen tuaj do të largojë manualin e do dhe do t'ju ndihmojë të shtoni informacionin përkatës në asnjë kohë. Shtojcat më të mira dhe më të famshme të WordPress në këtë drejtim janë WordPress SEO nga Yoast, One Pack SEO dhe SEO Ultimate.

4. Analitike

Si fakt, të gjithë webmasters duhet të dinë për renditjen e faqes së tyre të internetit. Pa ndonjë njohuri të duhur në lidhje me cilësinë e trafikut tuaj, ju kurrë nuk mund të merrni vendimet e duhura të marketingut. Kjo është arsyeja pse duhet të integrosh faqen tënde dhe të instalosh Google Analytics si mjete analitike në të. Jetpack është gjithashtu i mirë për të shkuar me të, pasi merr të dhëna të duhura për ju pa krijuar ndonjë konfuzion për ju.

, 5. Faqet e ulta

Faqet e uljes luajnë një rol të rëndësishëm në përmirësimin dhe rritjen e shkallës së konvertimit. Nëse doni të rritni shitjet shtesë të çon në marketingun e përmbajtjeve, marketingun e mediave sociale dhe marketingun e postës elektronike, duhet të merrni faqet efektive të uljes. Një faqe uljeje mund t'i bindë përdoruesit të regjistrohen për gazetat tuaja dhe të bëjë blerjet të jetë e mundur. Në WordPress, ka shtojca të ndryshme për t'ju ndihmuar të krijoni faqe të rëndësishme të uljes, por faqet e uljes, Zedity dhe Optimize Press 2.0 janë më të mirat.

6. Postime të ngjashme dhe të famshme

Pothuajse të gjithë webmasters luftojnë me problemin e normës së lartë të kërkuesit. Shfrytëzuesit vijnë në faqen tuaj, lexojnë përmbajtjen, pëlqejnë dhe ndajnë atë dhe lundrojnë në faqet e tjera. Kjo ndodh kur nuk tregoni përshtypjelënëse historinë tuaj. Një vizitor nuk do të kalojë më shumë se tre sekonda në faqen tuaj dhe ju duhet të ulni normën e fryrjes për renditjen më të mirë të motorëve të kërkimit. Plugins më të famshme WordPress që mund të shtoni Postime të Popullarizuara ose të ngjashme në faqen tuaj janë WordPress Postime të ngjashme, dhe Aplikacionet e tjera të ngjashme.

7. Integrimi i mediave sociale

Faqet e medias sociale na ndihmojnë shumë në fushën e marketingut online. Pothuajse të gjitha faqet e internetit fokusohen në nxitjen e trafikut nga rrjetet sociale. Me mbi nëntëdhjetë për qind njerëz që përdorin Facebook dhe Twitter për të komunikuar me familjen dhe miqtë, asgjë nuk është më mirë se përdorimi i shtojcave të mediave sociale për t'u angazhuar. Shtojcat më të mira të WordPress në këtë drejtim janë Ultimate Social Deux, Bar Social Floating dhe Lidhjet Sociale.

November 29, 2017