Back to Question Center
0

Semalt Ekspert përcakton 4 Llojet e WordPress Sites

1 answers:

Duke pasur praninë tuaj online mund të ndihmojë markën tuaj të ndiheni autentike dhe do të rrisë vlerën dhe reputacionin e saj para klientëve potencialë. Nëse jeni një person në gjueti për punë, mund të dëshironi të keni shkallën e lartë të suksesit që është e mundur me një portofol. Është e sigurt të thuhet se WordPress janë zgjidhja më e mirë dhe më e përshtatshme për të gjitha problemet tuaja në internet. Nëse doni ta bëni praninë tuaj të njohur në internet, WordPress do të veprojë si i ngjashëm me firmën e arkitekturës dhe do të ndihmojë dizajnimin e gjërave nga faqet e thjeshta në faqet e internetit profesionale.

Oliver King, një ekspert udhëheqës i Semalt , hedh një vështrim në 4 lloje të faqeve kryesore që ju lehtë mund të ndërtoni me WordPress dhe disa mjete që do t'ju ndihmojnë të krijoni një vend të shkëlqyer dhe të shquar në asnjë kohë. 10)

1 - modelo gafas ray ban. faqet e internetit të eCommerce

Shtëpia e Whisky është vendi që shet Whisky skocez dhe është ndërtuar në WordPress. Faqet e ndryshme të ngjashme e-commerce u krijuan për shkak të WordPress. Nëse keni një kompani me madhësi në Amazon dhe dëshironi të lajmëroni botën për këtë, Wordpress është alternativa më e mirë për ju, pasi ajo do t'ju ndihmojë të arrini një numër të madh njerëzish. Amazon është një kompani e hollë në internet që udhëhiqet nga askush tjetër përveç WooCommerce dhe dizajni i saj bazohet në një temë të veçantë WordPress Divi. WooCommerce është në të vërtetë një plugin nga Automattic dhe ka shumë karakteristika të dyqanit. Ky plugin ekziston në WordPress dhe mund të instalohet në asnjë kohë. Ka një sërë opsionesh dhe veçori, të paguara dhe falas. Një tjetër gjë që mund të provoni është Easy Digital Downloads dhe iThemes Exchange..Kjo ju ndihmon të zhvilloni një dyqan në internet duke përdorur llogarinë tuaj WordPress. Ju nuk duhet të harroni të pushtetit atë me WooCommerce për karakteristika të gjera dhe mundësitë.

2. Faqet e internetit të biznesit

Nëse doni një kompani të profilit të lartë ose faqe të biznesit si Mercedes-Benz, WordPress është opsioni i duhur për ju. Kjo kompani prodhuese e makinave zgjodhi WordPress dhe u bë një nga markat më të mira në botë. Ajo ka theksuar në mënyrë të përkryer karakteristikat e saj dhe ka shfaqur një numër të madh të automjeteve për të angazhuar gjithnjë e më shumë përdorues. Faqen e saj të internetit përmban tema me shkëlqim me porosi të zakonshme që përzihet me markën e tyre dhe automjetet. Është e vërtetë që WordPress ka një gamë të gjerë të shtojcave, të cilat ju mund t'i përdorni për të krijuar formë të kontaktit, slides imazhit, seksione FAQ dhe të tjerë.

3. Portalet e lajmeve

Portalet e lajmeve si CNN dhe MTV News zgjodhën WordPress për redaksitë online. Të dyja këto vende kanë një audiencë të madhe në botë dhe njihen për paraqitjet dhe temat e tyre unike. MTV flaunts një stil mbresëlënës dhe rregullon postin e saj në mënyrë unike. E njëjta gjë është situata me CNN. Tema që ata zgjodhën shfaqin tiparet themelore të dizajnit modern, ku imazhet dhe përmbajtja përzierje të përsosur. Me WordPress, ju mund të krijoni lehtësisht faqe të ngjashme dhe të përdorni shtojcat e saj për sondazhet e vizitorëve, kutinë e autorit, ndarjen e mediave sociale dhe veprat e tjera. IssueM është shtojca më e mirë për t'i bërë këto gjëra.

4. Komunitetet në internet

Duhet të keni dëgjuar për Kuzhinën e shijshme. Ky është vendi ku të dashuruarit e ushqimit vijnë dhe ndajnë recetat e tyre në internet dhe diskutojnë zakonet e tyre të ngrënies. Kjo faqe shkon në krye të BuddyPress, një plugin WordPress me kod të hapur të zhvilluar dhe nisur nga Automattic. Ky plugin ofron gjithçka që njerëzit duhet të fillojnë me mediat sociale. Ju lehtë mund të krijoni një komunitet online duke përdorur këtë shtojcë dhe të angazhoni gjithnjë e më shumë lexues.

November 29, 2017