Back to Question Center
0

Semalt: Llojet e WordPress Websites që mund të krijoni

1 answers:

WordPress është një nga sistemet më të njohura të menaxhimit të përmbajtjes dhe ndihmon në krijimin e faqeve dhe blogeve profesionale. Bazuar në statistikat e kohëve të fundit, WordPress përdoret nga blogerët dhe webmasterat më shumë se shtatëdhjetë për qind në mbarë botën. Para se të ndërtoni një vend, do t'ju duhet një emër domain dhe hosting. Përfundimisht, të gjitha mjetet, temat dhe shtojcat në dispozicion do t'ju lejojnë të zhvilloni një faqe interneti fantastike, duke filluar nga bloget personale te markat e famshme në internet.

Oliver King, një ekspert kryesor i Semalt , sugjeron që të shikoni llojet e faqeve që ju mund të krijoni duke përdorur WordPress

1. Blog dhe faqja personale

WordPress filloi udhëtimin e vet si platformë për blogging thjesht dhe u zhvillua në sistemin e fuqishëm të menaxhimit të përmbajtjes. Në vitet e fundit, qindra e mijëra faqet e internetit personale dhe bloget janë ndërtuar duke përdorur WordPress. Ata janë më të lëmuar, të pjekur dhe të sofistikuar se kurrë dhe mund të mësoni shumë nga ato bloge. Wordpress ka shumë mjete dhe tema për të zgjedhur, dhe lehtë mund të zhvillosh një blog apo faqe personale.

2. Faqja e biznesit

Për biznesmenët dhe markat, WordPress është mënyra më e mirë dhe më e volitshme për të zhvilluar faqe profesionale në kërkim brenda disa minutave. Pothuajse të gjitha markat e mëdha dhe kompanitë tashmë janë duke përdorur WordPress për të fuqizuar faqet e tyre pasi që u jep atyre shumë mundësi për të rritur biznesin e tyre.

3. Faqet e ecommerce

Wordpress është bërë një zgjidhje e lehtë dhe ka ndihmuar në krijimin e faqeve të tregtisë elektronike. Shtojcat dhe temat e tij të mrekullueshme e bëjnë të lehtë për ju të zhvilloni faqet e zgjedhjes suaj. Disa nga shtojcat e famshme janë WooCommerce, WPEcommerce dhe Easy Digital Downloads, të cilat ndihmojnë në kthimin e faqes suaj në një platformë plotësisht funksionale dhe gjithëpërfshirëse të e-commerce. Gjithashtu ju ndihmon të pranoni pagesa online, menaxhoni inventarin, taksat, anijet dhe klientët tuaj nën një çati..

4. Bordi i Punës

Nëse jeni duke kërkuar për të zhvilluar një bord të punës online, ju mund të bëni një përpjekje për të WordPress. Disa faqe të njohura si Problogger dhe Smashing Magazine përdorin WordPress për të zhvilluar vende të bukura. Ky sistem i menaxhimit të përmbajtjes na lejon të krijojmë bordet e punës ku punëdhënësit lehtë mund të postojnë listat e punës dhe profesionistët mund të aplikojnë online.

, 5. Biznes drejtori

Ashtu si bordet e punës, ka një kërkesë të lartë për drejtoritë e biznesit, dhe WordPress ka një gamë të gjerë të shtojcave të biznesit directory për të zgjedhur. Ju gjithashtu mund të krijoni directories web që nuk do të kufizohen në një biznes të vetëm.

6. Pyetje dhe Përgjigje Website

Nëse po kërkoni të krijoni një version Exchange, Quora dhe Yahoo Answers, WordPress mund ta bëjë punën tuaj më të lehtë. Kombinoje veglat dhe shtojcat e ndryshme të sistemit të menaxhimit të përmbajtjes dhe filloni me komunitetin e lulëzuar online.

7. JoProfit dhe Websites Fetare

Me WordPress, është e shpejtë dhe e lehtë për të krijuar vende me cilësi të lartë jofitimprurëse dhe fetare. Ka disa shtojca specifike, dhe ju mund të shtoni formularët e donacioneve dhe format e ngritjes së parave me lehtësi. Gjithashtu, ju mund të pranoni donacione përmes PayPal dhe e gjithë kjo është për shkak të WordPress.

8. Portfolio Websites

Nëse keni nevojë për vendin më të mirë për të shfaqur portofolin tuaj, ju duhet të shtoni atë në faqen tuaj WordPress. Ky është i vetmi sistem i menaxhimit të përmbajtjes që ju ndihmon të krijoni galeritë mahnitëse të fotografive dhe sliderët e mahnitshëm në mënyrë që bota të njihet me kreativitetin dhe talentin tuaj.

, 9. Faqet e kuponit

Nëse doni të fitoni komisionet e anëtarësimit nga qindra në mijëra vende që ofrojnë zbritje të veçanta për produktet dhe shërbimet e tyre, duhet të krijoni faqen tuaj të internetit të kuponit dhe të filloni. Wordpress ju lejon të shtoni, menaxhoni dhe skadoni kuponat në internet. Ju gjithashtu mund të vlerësoni dhe votoni kuponat tuaj, dhe e gjithë kjo bëhet përmes panelit admin të WordPress.

, 10. Faqet e internetit ankand

Nëse jeni duke kërkuar për një faqe interneti si eBay ku ankandet mbahen çdo ditë, ju mund të përdorni WordPress për të krijuar faqen tuaj të plotë të ankandit. Përdoruesit mund të bëjnë ofertë, të bëjnë pagesa nëpërmjet opsioneve të sigurta dhe ju do të fitoni shumë nga një vend ankandi Source .

November 29, 2017