Back to Question Center
0

Semalt Përcakton WordPress Plugins Ju duhet të Supercharge Website juaj

1 answers:

Një plugin në WordPress është një softuer që përmban disa funksione që përdoren për të rritur një faqe interneti të WordPress. Plugins Wordpress mund të shtojnë veçori të reja ose të shtojnë funksionalitetin në faqen e internetit. Ata gjithashtu mund të përshtaten me lloje të ndryshme të faqeve të WordPress si një blog, një faqe personale ose një website Woo Commerce. Megjithatë, jo të gjitha shtojcat janë të dobishme dhe vlen të instalohen në faqen e internetit të WordPress.

Ryan Johnson, një ekspert kryesor i Semalt , specifikon këtu disa prej plugins thelbësore për ju që të konsideroni.

1. Raketa WP

Është një plugin WordPress caching që mund të vendoset me konfigurim minimal. Lëshohet me aktivizimin që mundëson që faqja e juaj të ngarkojë një shpejtësi të jetë e mundur. Faqet e internetit me ngarkim të shpejtë tërheqin më shumë trafik në faqen tuaj Karakteristikat e WP Rocket përfshijnë vendosjen e shpejtë, shfletuesit dhe caching faqe, sitemap preloading, optimization database, pajtueshmërinë multisite, pajtueshmërinë CloudFlare, pajtueshmërinë multilingual, zhvilluesi miqësore dhe e-commerce miqësore..

2. Slider Revolution

Ai ju ndihmon për të shfaqur përmbajtje në mënyrë tërheqëse. Është slider më i mirë i përgjegjshëm. Janë në dispozicion modele të personalizueshme, të shkëlqyera dhe të skanuara të parapërgatitur. Karakteristikat e tij përfshijnë struktura të përgjegjshme, animacione me rrëshqitje, mundësi shikimi dhe sjelljeje, funksione API, CSS / JavaScript me porosi, shtojini sliderin nga një template, mbështesin fontet google, importojnë / eksportojnë / zëvendësojnë funksionet dhe shtojnë shtresa të cilat mund të jenë imazh, butonin, audio, video ndër të tjera. Është e rëndësishme të theksohet se ky është një premium plugin WordPress dhe çmimi i tij më i ulët fillon në $ 25.

3. WPForms

Ky plugin WordPress ju ndihmon të krijoni forma të efektshme që po ftojnë, kështu që të ndihmojnë njerëzit të lidhen me ju, përveç email-it tuaj. Është një ndërtues drag and drop. Prandaj, ju drag and drop funksionin që dëshironi, ndoshta një drop-down menu, në formë. Modelet e para-ndërtuar janë gjithashtu në dispozicion. Karakteristikat e WPForm përfshijnë ndërtuesin e formës së tërheqjes dhe të rënies, formularët e formës të përgjegjshme për celularin, njoftimet e menjëhershme, menaxhimin e hyrjes, mbrojtjen nga spamat, të dhënat e gjeolokacionit dhe shtesat e ndryshme si Shtojca Paypal, shtojca shtesë, shtojca shtesë Shtesë ndër të tjera.

4. WPBakery Visual Composer

WPBakery është një ndërtues i shkëlqyer faqe që integron dhe mbështet WordPress tjera plugins. Me këtë plugin WordPress, ju mund të shpejt të ndërtuar ndonjë layout që ju dëshironi në faqen tuaj me ndihmën e drag and drop ndërtues. Është në përputhje me Woommerce dhe SEO shumë miqësore prandaj mund të përdoret për një gamë të gjerë të vendeve. Karakteristikat e tij janë kodi i orientuar nga objekti, shumëgjuhësh i gatshëm, editor frontendesh dhe mbrapa, mbështetja e stileve postare, filtrat e imazhit ndër të tjera Source .

November 29, 2017