Back to Question Center
0

Semalt: Temat Tipet WordPress Ju duhet të dini Rreth

1 answers:

Përzgjedhja e temës drejtë WordPress është një nga zgjedhjet më të vështira që do të bëni për faqen tuaj ose blogun. Një nga tiparet më të mira të temave të WordPress është që ju mund të jepni një pamje profesionale dhe të zgjeruar në faqen tuaj dhe nuk keni nevojë për ndonjë ekspertizë për të zhvilluar ose dizajnuar një faqe interneti. Temat e WordPress lënë një përshtypje të mirë të përmbajtjes suaj në lexuesit dhe të ndryshojë mënyrën e faqeve tuaja web janë dhënë. Temat mund t'i bëjnë faqet ose bloget të duken ndryshe me një klikim të thjeshtë.

Përveç kontrollit të pamjes së përgjithshme të faqes apo blog-it tuaj, temat e WordPress-it luajnë një rol vendimtar apo të rëndësishëm në SEO (search engine optimization). SEO është një proces i optimizimit ose rritjes së faqes ose blogut në mënyrë që të renditet mirë në faqet e rezultateve të motorëve të kërkimit (SERPs). Google, Bing dhe Yahoo preferojnë faqet e internetit me tema të shkëlqyera dhe i rendisin ato për një sërë fjalë kyçe. Ju mund të monedhës faqen tuaj lehtë dhe mund të përzënë trafiku organik brenda disa javësh.

Oliver King, një ekspert udhëheqës i Semalt , përshkruan se ekzistojnë tre lloje kryesore të temave WordPress:

1. Premium WordPress Temat:

Temat premium WordPress janë të kualitetit të lartë dhe janë zhvilluar nga autorët më të mirë ose kompanitë e mëdha. Ju do të duhet të paguani diçka për të hyrë në ato tema, widgetet e tyre, menutë dhe të gjitha opsionet. Temat premium na kushtojnë diçka prej $ 50 deri $ 500 për faqen e internetit dhe janë të licencuara..Ato ofrojnë përparësitë e mëposhtme në faqet e internetit:

,
  • Kodet me cilësi të lartë
  • SEO është bërë e lehtë
  • Zbatimi i standardeve të avancuara, më të mëdha dhe më të fundit të uebit
  • Temat premium janë optimizuar shumë dhe funksionojnë mirë
  • Ato janë më fleksibile sesa temat e lira dhe ofrojnë mbështetje të plotë për përdoruesit

2. Pa pagesë WordPress Temat:

Është e sigurt të përmendet se ka mijëra tema të WordPress falas në internet. Pjesa më e mirë është se ju nuk keni nevojë të paguani asgjë për të hyrë në temat dhe mund t'i instaloni dhe aktivizoni menjëherë. Këto tema janë të pranishme në direktorinë e temave të Wordpress dhe vijnë në një sërë hije, hartash dhe skicash. Një nga dobësitë kryesore të temave të lira është se ata nuk mund t'ju ndihmojnë të rritni faqen tuaj në një mënyrë më të mirë. Zhvilluesit profesionistë i kanë projektuar temat dhe i kanë bërë ato të disponueshme në internet, por ka vetëm disa opsione për të përfituar.

Ndërsa temat e WordPress-it kanë një ndikim të rëndësishëm në faqen tuaj te internetit, SEO, norma e fryrjes, performanca e saj dhe zgjerueshmëria e blogut tuaj, ju duhet të preferoni temat premium për tema të lira WordPress. Nëse nuk keni para të mjaftueshme për të blerë temat premium, mund të provoni njëzet e trembëdhjetë ose njëzet e dymbëdhjetë, të cilat janë dy temat më të mira të WordPress-it.

3. Custom WordPress Temat:

Tema WordPress me porosi njihen më së miri për pamjen e tyre unike dhe të sofistikuar. Këto tema ju kërkojnë të hyni në dyqanet online dhe të keni veçoritë e tyre specifike. Temat me porosi janë zhvilluar për faqet profesionale ose markave nga zhvilluesit dhe projektuesit kundër një tarife të rëndë. Ato ofrojnë shumë mundësi dhe fleksibilitet, por këto karakteristika janë të kufizuara për përdoruesit të cilët kanë paguar tarifën e tyre.

Një nga dobësitë e mëdha është se temat me porosi janë mjaft të shtrenjta, duke filluar nga $ 600 deri në $ 6,500, varësisht nga sa i aftë dhe i famshëm është një projektues. Shembujt më të mirë janë tema me porosi të Shtëpisë së Rose dhe tema e zakonshme e të Ardhurave të Anës Source .

November 29, 2017