Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Llojet e Faqes - Më esenciale dhe e famshme

1 answers:

Ndërsa WordPress ofron shumë funksione dhe mundësi, ka ende shumë funksione që mungojnë nga thelbi i saj. Mënyra më e mirë dhe më e shpejtë për të plotësuar të gjitha pjesët që mungojnë është që të merrni vetë llojin e duhur të plugins. WordPress plugins ofrojnë lloje të ndryshme të mundësive dhe customization për webmasters dhe blogerët. Me mbi 42,000 opsione në WordPress Plugin Directory, nuk do të jetë e lehtë për ju që të bëni zgjedhjen e duhur. Pra, këtu kemi një koleksion të dy plugins falas dhe Premium WordPress. Ata patjetër do t'ju ndihmojnë të merrni vendin nga e mira në të mirë.

Oliver King, Menaxheri i suksesit të klientëve të Semalt , thotë se edhe kur nuk jeni një zhvillues ace, ju mund të krijoni faqen tuaj duke përdorur këto shtojca WordPress.

1. Backup Buddy

Ky plugin i paguar i WordPress kushton të paktën 80 dollarë çdo vit dhe ndihmoi në rezervimin e më shumë se dy faqeve në të njëjtën kohë. Për shkak të aftësisë së tij për të planifikuar rezervimet dhe dërgimin e skedarëve në pajisjen e famshme të ruajtjes së reve, ky plugin nuk do të lejojë që skedarët tuaj të humbasin kur faqja juaj nuk funksionon siç duhet. Kjo ju mundëson të zgjidhni nga opsionet e ndryshme të rezervës, që do të thotë që ju mund të tregoni se ku doni të ruani skedarët në bazën tuaj të të dhënave. Nga postimet dhe faqet në komentin dhe cilësimet e tua, mund të mbani gjithçka të ruajtur. Ndërsa web hosting kompanitë kanë tendencë për të mbështetur dosjet tuaja, ju nuk mund të mbështetet në ato për shkak të mundësive të tyre të kufizuara. Nëse nuk dëshironi të shkoni me Plugin për Backup Buddy, mund të provoni VaultPress ose Duplicator

2. Siguria Wordfence

Pjesa më e mirë është se ky plugin është në dispozicion edhe në versionet falas dhe premium. Wordfence Security është një toolkit gjithë-në-një që mbron faqen tuaj të WordPress nga viruset dhe malware..Ai gjithashtu ndihmon në bllokimin e sulmuesve brutalë dhe ka një firewall të integruar me karakteristika të gjera. Për faqet e internetit të vogla, versioni i lirë i Wordfence Security është i mirë, por për faqet e internetit të mëdha, versioni i paguar i tij është më i përshtatshmi. Ju mund të parandaloni përpjekjet e dyshimta për hyrje në faqen tuaj duke përdorur këtë plugin dhe disa nga alternativat e tij janë iThemes Security dhe Login LockDown.

3. Format e gravitetit

Është një nga më të mirat dhe më të famshme komerciale WordPress plugins deri më tani. Në përgjithësi, ky plugin do të krijojë formularë të Kontaktit për ju. Në nivel kompleks, ky plugin do të fshihet dhe të bëjë fusha për faqen tuaj në varësi të mënyrës se si reagojnë vizitorët tuaj. Ju gjithashtu mund të pranoni pagesa online, t'u kërkojë përdoruesve të regjistroheni në listën e MailChimp dhe të kryejnë detyra të tjera të ngjashme me këtë plugin. Versioni i paguar kushton 39 dollarë dhe ka ngarkesa të shtesave. Disa nga alternativat e saj janë Forma e kontaktit 7 dhe Forma e kontaktit të shpejtë të sigurt.

4. Ndaj Buttons nga AddToAny

Për disa muaj, faqet e mediave sociale janë bërë pjesë e domosdoshme e jetës sonë. Me butonat Share, ju mund të personalizoni lidhjet e mediave sociale në faqen tuaj të WordPress në mënyrë të përshtatshme. Është shumë i përshtatshëm dhe i dobishëm në lidhje me shërbimet dhe mundësitë e tij. Ka më shumë se njëqind shërbime për të angazhuar vizitorët tuaj dhe për të marrë shumë vizita në përmbajtjen tënde. Ju mund të zgjidhni lehtë mundësitë e mediave sociale që dëshironi të shfaqen në faqen tuaj. Disa nga alternativat më të mira janë Shareaholic dhe Share Buttons nga AddThis.

5. WordPress SEO

Kur bëhet fjalë për SEO, nuk ka zgjedhje më të mirë se Yoast. Është shtojca më e mirë dhe më e famshme e WordPress-it. Ju merrni veçori të tilla si optimizim faqesh për faqe, kategori dhe mundësi të jashtzakonshme. Ju gjithashtu mund të shtoni navigacione të bollshme, sitemap të gjeneruara nga auto, cilësimet e mediave sociale dhe gjëra të tjera në faqen tuaj të WordPress duke përdorur këtë plugin SEO. Disa nga alternativat e saj janë të gjitha në një SEO Pack dhe SEO Ultimate Source .

November 29, 2017