Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Plugins Për Mirëmbajtjen e Faqes

1 answers:

Fillimi në tregun e plugin WordPress është një nga sfidat më të vështira për zhvilluesit. Gjetja e pikës hyrëse sigurisht që është e vështirë, por ju mund ta mbani veten larg nga konkurrenca me disa këshilla të lehta. Gjëja më e rëndësishme që duhet të bëni është të zhvilloni një kuptueshmëri se cilat shtojca janë në trend dhe janë të dobishme për faqen tuaj - mx revenda cpanel locaweb. Një plugin i shkëlqyeshëm tregon përdoruesit dhe zhvilluesit se ju mbani faqen tuaj çdo ditë dhe ndihmon në përmirësimin e performancës së përgjithshme të faqes.

Nëse ju jeni të hutuar rreth WordPress plugins për të shkuar me të, këtu Ross Barber, një ekspert i lartë i Semalt , ka një listë emocionuese e gjashtë plugins thelbësore për mirëmbajtjen e faqes.

1. Antispam Bee

Si një webmaster ose bloger, ju e dini se sasia e komenteve të spam është në rritje në internet dhe nuk ka mënyrë të duhur për të hequr qafe komentet e spam. Fatmirësisht, ne kemi Antispam Bee plugin, i cili është mendjemprehtës dhe i jashtëzakonshëm. Ky plugin falas kap komentet e spamit dhe është besuar nga qindra e mijëra përdorues në internet. Është e mirë për përdorime komerciale dhe private dhe nuk ju kushton shumë. Në rast se nuk keni akses në Akismet për arsye të paparashikuara, ky shtojcë është e drejtë për ju.

2. Jetpack

Ky plugin WordPress është një nga më të mirët për mirëmbajtjen e sitit tuaj. Jetpack nuk është aq i famshëm sa shtojcat e tjera, por është një marrëveshje e mirë. Kjo ndihmon në përmirësimin e funksionalitetit të faqes suaj..Jetpack është i mbushur me karakteristika të dobishme dhe interesante të cilat mund të varen. Pikat kryesore përfshijnë raportet analitike në kohë reale, shpërndarjen e përmbajtjes, ndihmojnë në zgjedhjen e imazheve dhe temave të lehta celulare.

3. Fotokopjuese

Nëse jeni të frustruar për shkak të shpejtësisë së ngadaltë të faqes tuaj dhe nuk keni skedarë rezervë, duhet të provoni kopjimin. Është një nga shtojcat më të mira dhe më të besueshme të WordPress për mirëmbajtjen e sitit. Kopjuesuesi ju lejon të bëni fotografi rezervë në situata emergjente dhe ju lejon të lëvizni të dhënat nga një vend në tjetrin pa ndonjë problem. Ju vetëm duhet ta instaloni këtë plugin dhe ta bëni punën tuaj më të lehtë dhe më të shpejtë se më parë.

4. Kontrolloni Theme

Kontrolli i temës ju ndihmon të ekzaminoni nëse tema e faqes suaj është e përditësuar dhe sipas standardeve të WordPress apo jo. Kjo është në të vërtetë një plugin i përdorur nga përdoruesit e wordpress.org dhe ndihmon në testimin e temës tuaj për parashtrimet në dosjen dhe kursen shumë skedarë rezervë në emër tuaj.

5. Easy Updates Manager

Përditësimi i faqes suaj të WordPress pa plugin mund të jetë sherr, sidomos kur kryeni faqet e internetit të ndryshme në të njëjtën kohë. Me Easy Updates Manager, tani është e lehtë për ju të kontrolloni faqet e shumëfishta, temat, përmbajtjen dhe shtojcat e tyre në të njëjtën kohë. Pjesa më e mirë është se ky plugin është i lehtë dhe i përshtatshëm për t'u përdorur dhe mund të shkarkohet nga interneti. Sapo të instalohet, mund të përdorni këtë plugin për të krijuar skeda të shumta rezervë dhe mund të kontrolloni faqet e internetit ose blogun tuaj të ndryshëm në të njëjtën kohë.

6. Yoast SEO

Yoast SEO është një nga shtojcat më të mira dhe më të përdorura WordPress deri tani. Ka shumë karakteristika dhe përdoret nga pothuajse çdo webmaster ose bloger. Karakteristikat e tij kryesore përfshijnë përmirësimin e sitemap XML, duke shtuar tituj SEO, përshkrimet dhe breadcrumbs në faqen tuaj.

November 29, 2017