Back to Question Center
0

Semalt: Zhvillimi i WordPress Plugin

1 answers:

WordPress CMS ka një mbulim mbarëbotëror të aplikimit të faqeve të ndryshme. WordPress u jep fillestarëve dhe blogerëve një platformë të besueshme për të ngritur dhe për të pritur faqet e tyre. Ata kanë metoda të forta dhe njohuri për të bërë softuer të ligjshëm për kryerjen e aktiviteteve të tyre. Për WordPress, përdoruesit mund të krijojnë faqet e internetit dhe të personalizojnë temat e tyre përmes një sërë mënyrash. Në SEO, një nga mënyrat më të rëndësishme për të përmirësuar funksionalitetin ose temën tuaj është përmes shtojcave.

Shtojcat janë skedarë të vegjël PHP që përmbajnë aspekte të kodit që ndryshojnë tiparet e temave. Në këtë udhëzues SEO, do të trajtojmë aspekte të ndryshme të zhvillimit të plugin. Ju do të dini se çfarë është nevoja për plugins, si dhe çfarë plugins për të ndërtuar është. Çdokush mund të krijojë një plugin WordPress me njohuri themelore të PHP-së. Ai përfshin njohjen e strukturës së file WordPress si dhe panelin e saj të administrimit.

Andrew Dyhan, një ekspert udhëheqës i Semalt , jep këtu disa çështje imponuese në këtë drejtim.

Kur të plotësoni shtojcën, mos harroni të ngarkoni dhe instaloni atë. Kjo është mënyra e vetme që ndryshimet mund të kenë efekt.

.
November 29, 2017
Semalt: Zhvillimi i WordPress Plugin
Reply