Back to Question Center
0

WordFence - Rishikimi i Semalt

1 answers:

Siguria dhe siguria janë dy çështje kryesore në sferën WordPress. Është e sigurt të thuhet se sistemi i menaxhimit të përmbajtjes ka ekip të sigurisë të dedikuar dhe me përvojë që siguron sigurinë e WordPress-it deri në një farë mase. Kjo është arsyeja pse shumë blogerë dhe webmasters zgjedhin WordPress si sistemin kryesor të menaxhimit të përmbajtjes. Si pasojë, ka edhe disa shtojca të sigurisë që mund të instalohen në WordPress tuaj dhe janë të lehtë për t'u përdorur. Sipas Michael Brown, Semalt Menaxheri i Suksesit të Klientit, WordFense është shtojca më e famshme dhe e përdorur gjerësisht në WordPress.

Vendosja dhe instalimi i Pluginit të Sigurisë së Fenomenit

Hapi i parë është që të shkarkoni këtë plugin dhe ta provoni - commerical property appraisal. Ju pastaj mund të instaloni WordFense ashtu si çdo WordPress tjetër ose plugin bloger. Shko te seksioni Plugins dhe shto një shtojcë të re. Mos harroni të emërtoni atë si Wordfense dhe klikoni në butonin Install Now. Sapo instaluar plotësisht, duhet të aktivizoni shtojcën për të shijuar të gjitha karakteristikat dhe karakteristikat e tij. Pasi ta keni aktivizuar këtë, ky plugin do t'ju kërkojë të jepni adresën e postës elektronike për alarme të sigurisë. Gjatë këtij procesi, ju do të keni mundësinë të abonoheni në buletinin e Wordfence. Pastaj ju mund të filloni turneun rreth këtij shtojcë duke klikuar në butonin Tour. Kjo do t'ju njoftojë gjithçka për plugin Wordfence.

Si të përdorni WordFence

Në panelin e kontrollit Wordfence, ju mund të merrni njoftime për versionet dhe artikujt e fundit të tij nga blogja Wordfence. Këtu mund të kontrolloni rregullisht gjendjen e sistemit të sigurisë, të bllokoni malware dhe viruset, të parandaloni përpjekjet e identifikimit dhe të eliminoni adresat IP të dyshimta. Këtu mund të vlerësoni lehtë nivelin e kërcënimit dhe mund të vlerësoni nëse duhet të merrni masa shtesë ose jo.

Mjetet e Fenomenit

Wordfence ofron një shumëllojshmëri mjetesh për të përfituar. Megjithëse plugin kontrollon automatikisht cilësinë e fjalëkalimit të faqes suaj të internetit, ju mund të përshtatni parametrat e saj për të maksimizuar sigurinë tuaj. Një nga opsionet e saj ndihmon për të dalë me fjalëkalime të forta dhe qasjet në vendndodhjen e faqes suaj të internetit. Ai gjithashtu përmirëson normën e fryrjes së faqes suaj të internetit dhe ju tregon se cilat fusha duhet të përmirësohen.

Një vegël tjetër është vegla WHOIS. Duke e përdorur atë, mund të kontrolloni vendndodhjen e kompanisë suaj pritëse dhe të hyni në faqen tuaj nga çdo vend. Mjeti i tretë është opsioni premium i njohur si Identifikimi i Cellphone. Pasi ta keni mundësuar atë, ky mjet do të shtojë vërtetimin me dy faktorë në faqet tuaja të internetit dhe mund të përmirësojë përvojën e përdoruesit në një masë të madhe. Përfundimisht, ajo ka një skedë Diagnostics, e cila ju ofron informata të dobishme për sistemin e serverit, bazën e të dhënave, dhe konfigurimin e WordPress.

Wordfence - Miqesi e miqve

Me listat e tij të gjera të funksioneve, Wordfence është bërë më i miri WordPress plugin deri më tani. Nëse keni nevojë për një nivel sigurie nga hakerat dhe spammers, ky plugin mund të përmbushë ëndrrat tuaja dhe siguron siguri maksimale për përdoruesit e tij. Zhvilluesit e Wordfence kanë bërë një punë të mrekullueshme duke na dhënë shumë specifika në një paketë. Ky plugin përmban shumë blurbs të dobishme dhe lidhje me burimet e dobishme që shpjegojnë se pse është shtojca më e mirë dhe më e dobishëm e epokës.

Nëse nuk e keni përdorur Wordfence më parë, ju duhet të provoni dhe të gëzoni sigurinë maksimale të faqes suaj në internet.

November 29, 2017